Reeks Asset- en Projectmanagement in de doorstroomversnelling

Meer met minder
Areaal in de gemeente Oosterhout

Foto door Tineke Dijkstra

Wat als de grootste bottleneck in de vervangings- en renovatieopgave niet geld, techniek of planning is, maar de manier waarop we ons werk organiseren? Provincies zoals Zeeland en Groningen laten zien dat het anders kan.

De opgave groeit snel, terwijl beheerorganisaties onder druk staan door schaarste aan capaciteit, materialen en specialistische kennis. Dat vraagt om een andere aanpak: minder losse projecten en meer continuïteit in de uitvoering.

In Zeeland en Groningen wordt hier al mee geëxperimenteerd. Deze voorbeelden laten zien hoe een andere manier van organiseren leidt tot meer focus, betere benutting van capaciteit en meer rust in de uitvoering.

Maar hoe vertaal je dit naar je eigen organisatie?

Platform WOW en De Bouwcampus organiseren daarom een reeks bijeenkomsten waarin praktijkvoorbeelden centraal staan. We leren van concrete ervaringen uit onder andere Zeeland en Groningen: wat werkt, waar lopen organisaties tegenaan en wat betekent dit voor de inrichting van assetmanagement en projectmanagement?

De bijeenkomsten zijn bedoeld voor professionals die werken aan beheer, onderhoud en projecten. Daarnaast zijn er verdiepende sessies voor beheerders en asset owners, waarin in kleinere groepen wordt ingezoomd op de praktische organisatie en het omgaan met interne belemmeringen.

Tijdens de bijeenkomsten gaan we met elkaar in gesprek over vragen als:

  • Hoe organiseer je meer doorstroming in de uitvoering?
  • Hoe voorkom je dat projecten steeds opnieuw worden opgestart?
  • Hoe kun je met dezelfde capaciteit meer werk realiseren?

Een reeks voor professionals die dagelijks werken aan beheer, onderhoud en projecten en zich afvragen: kan het niet slimmer, samenhangender en effectiever?